Jaunumi

Starptautiskā sadarbībā radīti jauni tīrīšanas un personīgās higiēnas līdzekļi

2021. gada 31. maijā noslēdzās Latvijas bioloģiskās lauksaimniecības  uzņēmuma SIA “Field and Forest” un lielākā Igaunijas sadzīves ķīmijas ražošanas uzņēmuma “Mayeri Industries” AS kopīgais projekts par jaunu šķidro mājsaimniecības tīrīšanas un personīgās higiēnas līdzekļu izstrādi. Tā rezultātā radīti četri jaunu produktu prototipi un eksperimentālās partijas – šķidrās ziepes, universālais līdzeklis, veļas mīkstinātājs un trauku mazgājamais līdzeklis, kuru pamatā izmantots augu valsts ūdens kā dabīgā smaržviela. 

 

SIA “Field and Forest” un Igaunijas sadzīves ķīmijas ražošanas uzņēmuma “Mayeri Industries” AS kopīgi izstrādātais trauku mazgāšanas līdzeklis.


Ņemot vērā klimata pārmaiņu un zemes apsaimniekošanas prakšu ietekmi uz vides un dabas resursiem, kā arī cilvēku veselību un dzīves kvalitāti, sabiedrībā arvien pieaug pieprasījums pēc dabīgiem, vietējas izcelsmes produktiem. Jaunradītajos produktos izmantots SIA Field and Forest ražots augu ūdens, kas iegūts no  vietējiem augiem – kumelītes, piparmētras, priedes un egles.

 

SIA “Field and Forest” un Igaunijas sadzīves ķīmijas ražošanas uzņēmuma “Mayeri Industries” AS kopīgi izstrādātais universālais tīrīšanas līdzeklis.

 

SIA “Field and Forest” un Igaunijas sadzīves ķīmijas ražošanas uzņēmuma “Mayeri Industries” AS kopīgi izstrādātās šķidrās ziepes.

 

Šis projekts ir nozīmīgs solis partneru sadarbības veidošanā un stiprināšanā, atnesot katrai no pusēm jaunas zināšanas, paplašinātu sadarbības tīklu, lielākas pārrobežu sadarbības spējas un dziļāku Igaunijas un Latvijas tirgus un uzņēmējdarbības kultūras izpratni.

 

SIA “Field and Forest” un Igaunijas sadzīves ķīmijas ražošanas uzņēmuma “Mayeri Industries” AS kopīgi izstrādātais veļas mīkstinātājs.

 

Jaunu šķidro tīrīšanas un personīgās higiēnas līdzekļu izstrāde notika Interreg V-A Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programmas ietvaros (projekta identifikācijas numurs EST-LAT 128, Herbal Waters).

 

Šis raksts atspoguļo autora uzskatus. Interreg V-A Igaunijas – Latvijas pārrobežu programmas vadošā iestāde nav atbildīga par to, kā šī informācija var tikt izmantota.

 

Par uzņēmumiem

 

SIA “Field and Forest” ir sertificēts bioloģiskās lauksaimniecības uzņēmums, kas darbojas kopš 2005.gada. Tas ražo un pārstrādā ārstniecības un aromātiskos augus, un ir viens no lielākajiem bioloģisko kumelīšu audzētājiem Austrumeiropā. Uzņēmuma pētniecības un attīstības aktivitātes ir saistītas ar augu ģenētiskās daudzveidības palielināšanu, tradicionālo zināšanu ievākšanu, jaunu audzēšanas tehnoloģiju attīstību un augstākas pievienotās vērtības produktu attīstību.

 

Mayeri Industries AS ir lielākais sadzīves ķīmijas produktu ražotājs Baltijas valstīs. Tas pārdod produktus Baltijas un Ziemeļvalstu reģionā un ir pārliecināts, ka mazgāšanas līdzekļus var ražot videi draudzīgi. Mayeri Industries AS ir lielākais produktu portfelis Eiropā, kuram piešķirts ES Ecolabel sertifikāts.