Jaunumi

SIA “Field and Forest” turpina darbu pie jaunas, videi draudzīgas mājsaimniecības tīrīšanas un personīgās higiēnas līdzekļu līnijas izstrādes

2019. gada augustā Latvijas bioloģiskās lauksaimniecības uzņēmums SIA “Field and Forest”  un lielākais Igaunijas sadzīves ķīmijas ražošanas uzņēmums “Mayeri industries” AS uzsāka kopīgu darbu pie jaunu šķidro tīrīšanas un personīgās higiēnas līdzekļu izstrādes. To pamatā tiks izmantots augu valsts ūdens kā dabīgā smaržviela.
Pieaugot cilvēku izpratnei par klimata pārmaiņām un nepieciešamību mainīt zemes apsaimniekošanas prakses, lai mazinātu negatīvo ietekmi uz dabas resursiem un cilvēku dzīves kvalitāti, sabiedrībā pieaug pieprasījums pēc vietējas dabiskas izcelsmes produktiem. SIA “Field and Forest” un uzņēmums “Mayeri Industries” AS turpina darbu pie jaunu šķidro mājsaimniecības tīrīšanas un personīgās higiēnas līdzekļu izstrādes, par pamatu ņemot augu ūdeni, kas darbojas kā dabiskā smaržviela. Projekta rezutātā tiks radīti četri jaunu produktu prototipi – šķidrās ziepes, universālais tīrīšanas līdzeklis, veļas mīkstinātājs un trauku mazgājamais līdzeklis.

Organiskais ūdens tiks iegūts no vietējiem ārstniecības un aromātiskajiem augiem – kumelītes, kliņģerītes, piparmētras, citronmētras, priedes, egles, izmantojot vakuuma frakcionēšanas sistēmu. Šādas izejvielas radīšana ļaus aizstāt sintētiskās ķīmiskās vielas un vērtīgos saldūdens resursus, kas pašlaik lielos apjomos tiek iestrādāti šķidrajos mājsaimniecības tīrīšanas un personīgās higiēnas produktos.

 

Jauno produktu attīstībai partneri īsteno rūpniecisko pētījumu un eksperimentāli izstrādi. Laika posmā no 2019. gada oktobra līdz 2020. gada martam SIA “Field and Forest” testēja dažādus augu ūdens iegūšanas tehnoloģiskos risinājumu un vērtēja izejmateriāla ķīmiskās, fizikālās un mikrobioloģiskās īpašības.

 

Par uzņēmumiem

 

Mayeri Industries AS ir lielākais sadzīves ķīmijas produktu ražotājs Baltijas valstīs. Tas pārdod produktus Baltijas un Ziemeļvalstu reģionā un ir pārliecināts, ka mazgāšanas līdzekļus var ražot videi draudzīgi. Mayeri Industries AS ir lielākais produktu portfelis Eiropā, kuram piešķirts ES Ecolabel sertifikāts.

 

SIA “Field and Forest” ir sertificēts bioloģiskās lauksaimniecības uzņēmums, kas darbojas kopš 2005.gada. Tas ražo un pārstrādā ārstniecības un aromātiskos augus, un ir viens no lielākajiem bioloģisko kumelīšu audzētājiem Austrumeiropā. Uzņēmuma pētniecības un attīstības aktivitātes ir saistītas ar augu ģenētiskās daudzveidības palielināšanu, tradicionālo zināšanu ievākšanu, jaunu audzēšanas tehnoloģiju attīstību un augstākas pievienotās vērtības produktu attīstību.

 

Jaunu šķidro tīrīšanas un personīgās higiēnas līdzekļu izstrāde notiek Interreg V-A Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programmas ietvaros (projekta identifikācijas numurs EST-LAT 128, Herbal Waters). 

Šis raksts atspoguļo autora uzskatus. Interreg V-A Igaunijas – Latvijas pārrobežu programmas vadošā iestāde nav atbildīga par to, kā šī informācija var tikt izmantota.


Vairāk par projektu šeit.