Jaunumi

SIA “Field and Forest” un “Mayeri Industries” AS turpina darbu pie jauna, videi draudzīga veļas mazgāšanas līdzekļa attīstības

2019.gada oktobrī lielākais Igaunijas sadzīves ķīmijas ražošanas uzņēmumiem “Mayeri industries AS” prezentēs inovatīvu produktu – bioloģiskās ēteriskās eļļas saturošu ūdenī šķīstošu veļas mazgāšanas kapsulu. Tas ir izstrādāts ciešā sadarbībā ar Latvijas bioloģiskās lauksaimniecības uzņēmumu SIA “Field and Forest” Interreg V-A Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programmas ietvaros (projekta identifikācijas numurs EST-LAT82) . 

Jaunais produkts ir trīsdaļīga veļas mazgāšanas kapsula, kuras ķīmiskajā sastāvā iestrādātas bioloģiskās piparmētru un priežu skuju ēteriskās eļļas. Produkts būs pieejams lielākajos mazumtirdzniecības ķēžu veikalos Igaunijā un Latvijā, tādējādi reaģējot uz arvien pieaugošo patērētāju pieprasījumu pēc dabiskiem un no vietējām izejvielām ražotiem produktiem.

Jaunā produkta izstrādes gaitā partneruzņēmumi ir veikuši tirgus izpēti, rūpniecisko pētījumu un produkta prototipa izstrādi. Izpētes gaitā tika atlasītas produkta iecerei un patērētāju vēlmēm atbilstošākās medicīnas un aromātisko augu sugas, izstrādāti ražošanas protokoli ēterisko eļļu iegūšanai, veikta augu ķīmiskā sastāva analīze un izpētīti produkta ražošanas procesu tehnoloģiskie aspekti un iepakojuma attīstības iespējas.

Papildus iepriekš minētajam SIA “Field and Forest” un “Mayeri industries AS” darbinieki ir piedalījušies kopējās apmācībās par jaunākajām tendencēm aprites ekonomikas un bioekonomikas jomās un praktiskajās darbnīcās par jaunu bioloģiskajos resursos balstītu produktu attīstību. 

Par uzņēmumiem

Mayeri Industries AS ir lielākais sadzīves ķīmijas produktu ražotājs Baltijas valstīs. Tas pārdod produktus Baltijas un Ziemeļvalstu reģionā un ir pārliecināts, ka mazgāšanas līdzekļus var ražot videi draudzīgi. Mayeri Industries AS ir lielākais produktu portfelis Eiropā, kuram piešķirts ES Ecolabel sertifikāts. SIA “Field and Forest” ir sertificēts bioloģiskās lauksaimniecības uzņēmums, kas darbojas kopš 2005.gada. Tas ražo un pārstrādā ārstniecības un aromātiskos augus, un ir viens no lielākajiem bioloģisko kumelīšu audzētājiem Austrumeiropā. Uzņēmuma pētniecības un attīstības aktivitātes ir saistītas ar augu ģenētiskās daudzveidības palielināšanu, tradicionālo zināšanu ievākšanu, jaunu audzēšanas tehnoloģiju attīstību un augstākas pievienotās vērtības produktu attīstību.